W podróży do Ojca Pio (na zamówienie!)

< Powrót

W podróży do Ojca Pio (na zamówienie!)

Termin:

Cena za osobę: od 1320 pln + 390 euro

Transport: Autokar

Wylot/wyjazd z:

Dzień 1 Wyjazd w godzinach wieczornych. Przejazd tranzytowy przez Czechy, Austrię na teren Włoch.

Dzień 2 Przyjazd do Padwy. Wejście do Bazyliki św. Antoniego, z grobem i relikwiami św. Antoniego Padewskiego. Msza święta. Przejazd do hotelu w okolicach Asyżu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd do Asyżu, miasta św. Franciszka. Zwiedzanie: Bazylika Santa Maria degli Angeli z Kaplicą Porcjunkuli, Bazylika św. Franciszka i Bazylika św. Klary. Msza święta. Przejazd do Cassi, wejście do Sanktuarium Św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Rzymu, stolicy i największego miasta Włoch: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu, Plac Wenecki, przy którym stoi pomnik króla Wiktora Emanuela II, przypominający o wielkim dziele jednoczenia państwa włoskiego, Msza święta, Panteon, perełka architektoniczna wybudowana w połowie II wieku n.e., jedyna antyczna pozostałość stojącą po dziś dzień w całości, Plac Hiszpański i Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, Piazza Popolo. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Watykanu: Bazylika św. Piotra (jedna z czterech bazylik większych w Rzymie i drugi, co do wielkości kościół na świecie, miejsce pochówku papieży Jana Pawła II oraz św. Piotra, uznawanego przez katolików za pierwszego papieża), Plac św. Piotra z czterorzędową kolumnadą Berniniego i posągami 140 świętych, Obelisk (jeden z trzynastu egipskich obelisków w Rzymie, sprowadzony przez cesarza Kaligulę, zajmujący centralne miejsce Placu św. Piotra), , Via Conziliazione, najsłynniejsza ulica prowadząca do Watykanu, łącząca Zamek św. Anioła z Placem św. Piotra. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 Śniadanie w hotelu. Dalsze zwiedzanie Rzymu: Bazyliki Większe: Santa Maria Maggiore, Bazylika św. Jana na Lateranie, jedna z pierwszych siedzib papieskich oraz Święte Schody, znane również jako Schody Piłata, Bazylika św. Pawła za Murami, Katakumby św. Kaliksta. Msza święta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd do Monte Cassino: Polski Cmentarz wojenny – nekropolia polskich żołnierzy, poległych w bitwie o Monte Cassino w 1944 roku. Opactwo Benedyktyńskie na szczycie wzgórza Monte Cassino, którego początki sięgają pierwszej połowy VI wieku. Msza Święta. Przejazd do hotelu w San Giovanni Rotondo, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

Dzień 8 Śniadanie w hotelu, zwiedzanie San Giovanni Rotondo (miasto nierozłącznie związanym ze św. Ojcem Pio, włoskim kapucynem, stygmatykiem i świętym kościoła katolickiego). Spacer po mieście, zwiedzanie: Stary Kościółek, wieloletnie miejsce posługi Ojca Pio i Sanktuarium, składające się z zabudowań klasztornych, Kościoła i Bazyliki Matki Bożej Łaskawej, Kościoła Ojca Pio i Drogi Krzyżowej. Następnie krótka wizyta w Sanktuarium Michała Archanioła w Monte San Angelo. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9 Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie.. Przejazd do Sanktuarium w Lanciano, gdzie w VIII wieku miał miejsce Cud Eucharystyczny. Przejazd do Sanktuarium w Manopello, miejsce, w którym przechowywana jest Chusta św. Weroniki. Przejazd do hotelu w Cesenatico, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10 Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie, wyjazd do Polski po drodze obiad. w Czechach

Cena obejmuje:

transport autokarem klasy lux (klimatyzacja, DVD, barek, WC)• opłaty drogowe i parkingowe• opłaty wjazdowe do miast• pilot na całej trasie wycieczki• przewodnicy miejscowi• 8 x nocleg w hotelach *** , pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami ( 1 x okolice Asyżu, 4 x okolice• Rzymu, 2 x San Giovanni Rotondo, 1 x Cesenatico) opłaty klimatyczne• 8 x śniadanie wzmocnione• 9 x obiadokolacja• ubezpieczenie KL i NNW• program uwzględnia codzienną rezerwację mszy św. w kościołach pojawiających się na trasie przejazdu• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Bazylika św. Franciszka, słuchawki w Bazylice św. Piotr, Katakumby Kaliksta , metro Rzym, system słuchawkowy.