W poszukiwaniu świętości (na zamówienie!)

< Powrót

W poszukiwaniu świętości (na zamówienie!)

Termin:

Cena za osobę: do ustalenia

Transport: Autokar

Wylot/wyjazd z:

* w przypadku grup zorganizowanych (min 40 os) termin, cena i miejsce wyjazdu do indywidualnego uzgodnienia

Dzień 1 Podstawienie autokaru. Przejazd przez , Gorzyczki do hotelu w okolicach Tarvisio ( jazda non stop z krótkimi przerwami na posiłki – prowiant własny uczestników ). Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 Śniadanie. Przejazd do Werony, gdzie będziemy podziwiać XIV wieczny zamek Castelvecchio, Arco dei Gavi – rzymski łuk triumfalny z I w.n.e. i Bramę Borsarich. Przejdziemy na główny plac miasta Piazza Bra, gdzie odwiedzimy słynny rzymski amfiteatr z I wieku. Następnie przejdziemy do Piazza dei Signori, w pobliżu którego znajduje się najwyższa w Weronie wieża Torre dei Lamberti. Będziemy również podziwiać średniowieczne Palazzi Scaligeri i Arche Scaligere. Odwiedzimy również dziedziniec domu Julii, aby zobaczyć najsłynniejszy balkon świata. Przejazd do hotelu w okolicy Montecatini Terme. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 Śniadanie. Po którym udamy się do Pizy. Zobaczymy tam min. plac Cudów z dzwonnicą katedralną, czyli słynną Krzywą Wieżą (wejście indywidualnie), wnętrze katedry Santa Maria Assunta i baptysterium. Czas wolny – spacer po mieście. Przejazd do Lucci. Zwiedzanie historycznego centrum: katedra San Martino ze słynnym wizerunkiem Volto Santo, plac Napoleona, kościół San Michele in Foro, romańska bazylika San Frediano z relikwiami patronki miasta, św. Zyty. Wizyta w starej Fattoria il Poggio produkującej wina. Kolacja połączona z degustacją produktów regionalnych, w tym czterech toskańskich win. W menu: wędliny, ser, makaron z grzybami, win santo toscano, ciasteczka cantuccini, a na dobre trawienie limoncello lub grappa. Powrót do hotelu . Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 Śniadanie. Przejazd na plaże w okolicach Pizy - całodniowy pobyt wypoczynkowy nad morzem tyrreńskim , plażowanie . Powrót do hotelu . Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 Śniadanie. Przejazd do nadmorskiego miasta LA SPEZIA. Rejs statkiem wzdłuż Cinque Terre – czyli po polsku „Pięciu Ziem” - obszaru pięciu nadmorskich miasteczek: Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola, Riomaggiore. W trakcie rejsu przystanki na krótkie spacery w każdym z tych malowniczych miejsc. Powrót do hotelu . Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 Śniadanie. Przejazd do San Gimignano – miasta słynącego z średniowiecznych wież, które do dziś niemal nie zmieniły swojego wyglądu. Zobaczymy również tamtejszą Kolegiatę, której prawie każdy centymetr ścian pokrywają piękne malowidła. Przejazd do Sieny. Zwiedzanie: Sanktuarium św. Katarzyny Sieneńskiej - jednej z głównych patronek Włoch, Kościół Dominikanów, Katedra, Baptysterium, Piazza Il Campo, na którym odbywają się wyścigi konne. Przejazd do hotelu w okolicy Neapolu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 Śniadanie. Rejs statkiem na wyspę Capri, na której łagodny, śródziemnomorski klimat i wspaniałe widoki wiele atrakcji turystycznych. Pobyt połączony ze zwiedzaniem najpiękniejszej wyspy Morza Tyrreńskiego oraz morskich grot. W godzinach popołudniowych rejs do NEAPOLU. Spacer po mieście, Piazza del Plebiscito, Pałac Królewski, Castel Nuovo rozbudowany przez aragońskich władców Neapolu z renesansowym łukiem, Galeria Umberto I. Powrót do hotelu . Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8 Śniadanie. Przejazd do Pompei - miasta rzymskiego, które 24 sierpnia 79 roku n.e. zniszczył wybuch wulkanu Wezuwiusz. Popiół wulkaniczny, który zasypał Pompeje, doskonale zakonserwował budowle i przedmioty, co pozwala poznać nam dość dokładnie wygląd rzymskiego miasta średniej wielkości i życie jego mieszkańców. Następnie udamy się w dalszą drogę w okolice Cesenatico. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9 Śniadanie. Pobyt wypoczynkowy nad morzem adriatyckim , plażowanie . Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10 Śniadanie. Pobyt wypoczynkowy nad morzem adriatyckim , plażowanie . Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11 Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną przez Austrię , Czechy do Polski. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicach BRNA . Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 12 Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie pielgrzymki w godz. wieczornych

Cena obejmuje

11 noclegów w hotelach *** pokoje 2,3 os. z łazienkami: 1 nocleg w okolicy Tarvisio, 4 noclegi w okolicach Montecatini Terme , 2 noclegi w okolicy Neapolu , 3 noclegi w okolicy Rimini , 1 nocleg w okolicach Brna, 11 śniadań , 11 obiadokolacji ( w tym 1 regionalnej w restauracji ), autokar z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem, ubezpieczenie ERGO Hestia, opieka pilota, bilety na rejs wzdłuż Cinque Terre , oraz na Capri , bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni , słuchawki