Ziemia Święta (na zamówienie!)

< Powrót

Ziemia Święta (na zamówienie!)

Termin:

Cena za osobę: od 990 usd

Transport: Samolot

Wylot/wyjazd z:

Dzień 1 Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot do Izraela. Przejazd do Betlejem. Wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego. Po południu przejazd na Pole Pasterzy. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Betlejem.

Dzień 2 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Nawiedzenie Klasztoru Stella Maris na Górze Karmel (wspomnienie proroka Eliasza, historia Karmelitów i szkaplerza). Panorama współczesnej Hajfy - Ogrody Bahajskie. Przejazd do Nazaretu, odwiedziny w Bazylice Zwiastowania Pańskiego, oraz w kościele św. Józefa. Następnie wizyta w Kanie Galilejskiej (odnowienie przyrzeczeń sakramentu małżeństwa). Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie.

Dzień 3 Śniadanie. Rejs łodzią po jeziorze Galilejskim, przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw - wspomnienie Kazania na Górze. Wizyta w Tabgha – przejście do Kościoła Prymatu Piotra, oraz Kościoła Rozmnożenia Chleba i Ryb. Następnie wizyta w Kafarnaum - w mieście chrystusowym. Po południu Góra Tabor (wjazd na szczyt specjalnymi busikami do Kościoła Przemienienia Pańskiego). Powrót do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Betlejem.

Dzień 4 Śniadanie. Przejazd do Betanii (wizyta w kościele Marii, Marty i Łazarza, oraz Grobie Łazarza), Następnie wizyta nad Rzeką Jordan (odnowienie przyrzeczeń sakramentu Chrztu Świętego), oraz wypoczynek nad Morzem Martwym (kąpiel). Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy (Góra Oliwna: Ogród Oliwny i Kościół Wszystkich Narodów, Pater Noster, Panorama starego miasta Jerozolimy, Dominus Flevit; i Góra Syjon: odwiedziny w Wieczerniku, oraz w Kościele Zaśnięcia NMP.), przejście do Kościoła Gallicantu. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 Śniadanie. Przejazd do Ain Karem (miejsca narodzin Jana Chrzciciela, oraz nawiedzenia św. Elżbiety). Transfer do Yad Washem - Muzeum upamiętniające holokaust. Przejazd koło, Knesetu (współczesnego parlamentu izraelskiego). Czas wolny na zakupy w Betlejem. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 Śniadanie. Jerozolima. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa zakończona wizytą w Bazylice Grobu Pańskiego i na Golgocie. Spacer do kościoła św. Anny i pod Ścianę Płaczu uliczkami starego miasta. Czas wolny na Starym Mieście jerozolimskim. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Tel Aviv i przelot do Polski.

Cena zawiera:

- hotele 4* w opcji HB według podanego programu

- przewodnik w języku polskim

- autokar z wi-fi na pokładzie

- wszystkie bilety wstępu według podanego programu

- rezerwacje mszy świętych

- zniżka 50% dla dzieci do 12 roku życia w pokoju z dwójką dorosłych

- ostatnia pożegnalna kolacja poza hotelem

- system audio guide

- ubezpieczenie KL i NNW

CENA NIE ZAWIERA:

- biletów lotniczych (ok 1000pln)

- dodatkowej opłaty do pokoju jednoosobowego 180 usd za cały pobyt

(OFERTA BIURA ZEWNĘTRZNEGO)