Pod Niebem Toskanii VIP

< Powrót

Pod Niebem Toskanii VIP

Termin:

Cena za osobę: od 599 euro

Transport: Autokar

Wylot/wyjazd z: Częstochowa

1 dzień:

Wyjazd z Polski w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Czechy, Austrie do Italii

2 dzień:

Poranny przejazd do Werony, miasta Romea i Julii. Zobaczymy słynny rzymski amfiteatr z I wieku. Następnie przejdziemy do Piazza dei Signori, w pobliżu którego znajduje się najwyższa w Weronie wieża Torre dei Lamberti. Będziemy również podziwiać średniowieczne Palazzi Scaligeri i Arche Scaligere. Odwiedzimy dziedziniec domu Julii, aby zobaczyć najsłynniejszy balkon świata. Po dniu pełnym wrażeń udamy się do hotelu w Weronie, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3 dzień:

Śniadanie. Przejazd do Pizy - zobaczymy historyczne centrum z zespołem katedralnym wraz ze słynną „Krzywą Wieżą”. Zobaczymy również zabytkową katedrę oraz baptysterium.

W drodze do hotelu we Florencji wstąpimy na toskańską ucztę z oliwkami, grzybami i winem. Po kolacji, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień:

Śniadanie a po nim rozpoczniemy zwiedzanie Florencji – kolebki renesansu. Podczas tej wizyty zobaczymy Piazza della Signoria, przy którym stoją Galeria Uffizi oraz słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy. Dalej najbardziej znany kościół Florencji – gotycka katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Brunelleschiego. Będziemy również podziwiać stojące tuż przy katedrze Wieżę Giotta i Baptysterium. Nasz spacer po Florencji zakończymy na „kipiącym złotem” Ponte Vecchio zwanym Mostem Złotników. Powrót do hotelu, kolacja nocleg.

5 dzień:

Śniadanie. Przejazd do San Gimignano – miasta słynącego ze średniowiecznych wież, które do dziś niemal nie zmieniły swojego wyglądu. Zobaczymy również tamtejszą Kolegiatę, której prawie każdy centymetr ścian pokrywają piękne malowidła. Przejazd do Sieny. Zwiedzanie: Sanktuarium św. Katarzyny Sieneńskiej - jednej z głównych patronek Włoch, Kościół Dominikanów, Katedra, Baptysterium, Piazza Il Campo, na którym odbywają się wyścigi konne. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6 dzień:

Śniadanie. Przejazd do Padwy. Zwiedzanie: Bazylika św. Antoniego – nawiedzenie grobu świętego oraz kaplicy relikwii, w której przechowywane są min. język, podbródek oraz struny głosowe św. Antoniego. W Padwie zobaczymy również słynny Prato della Vale oraz Bazylikę św. Justyny. Wyjazd z Padwy i przejazd przez Austrię i Czechy.

7 dzień:

Powrót do Polski w godzinach południowych.

ŚWIADCZENIA

Zakwaterowanie: 4 noclegów w hotelach z HB.

Wyżywienie: 4 śniadań kontynentalnych, 4 kolacje w tym jedna w toskańskiej winnicy

Transport

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota i lokalnych przewodników