Weekend nad Tybrem - Rzym

< Powrót

Weekend nad Tybrem - Rzym

Termin:

Cena za osobę: od 299 euro + ok 1250 pln

Transport: Samolot

Wylot/wyjazd z: Katowice/Kraków/Wrocław

1 dzień

Wylot z Katowice/Kraków/Wrocław przylot do Rzymu, przejazd do hotelu. Nocleg

2 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie „wiecznego miasta”. Na trasie naszego spaceru:. Piazza Navona z fontanną „Czterech Rzek” Berniniego. Panteon – perełka architektoniczna wybudowana w I połowie II wieku n.e., jedyna antyczna pozostałość stojącą po dziś dzień w całości. Fontanna di Trevi oraz Plac i Schody Hiszpańskie. Następnie przejdziemy na Plac Wenecki przy którym stoi pomnik przypominający o wielkim dziele zjednoczenia państwa włoskiego w latach 1860-1870 i przedstawiający pierwszego jego króla Wiktora Emanuela II. Przejście na Kapitol - miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe , polityczne i kulturalne Rzymu. Z trasu widokowego na Kapitolu ujrzymy antyczne Forum Romanum a następnie dotrzemy pod najsłynniejszy amfiteatr świata - Koloseum. Powrót do hotelu, nocleg

3 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra największego kościoła rzymskokatolickiego na świecie wybudowanego w miejscu w którym od 2 tyś lat chrześcijaństwa spoczywają doczesne szczątki namiestnika Chrystusa na Ziemi, pierwszego papieża - Św. Piotra. Przejście pod Zamek Św. Anioła . Przejazd metrem do Bazyliki Matki Boskiej Większej zwanej również Bazyliką Matki Boskiej Śnieżnej. Następnie przejście do Bazyliki Św. Jana na Lateranie przy której znajdują się Święte Schody które według tradycji zostały sprowadzone z Ziemi Świętej do Rzymu przez św. Helenę – matkę cesarza Konstantyna. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Nawiedzenie Bazyliki Św. Pawła za Murami. Przejazd na Via Appia – antyczną drogę przy której znajdują Katakumby. Zwiedzanie podziemnych cmentarzysk. Przyjazd na lotnisko. Wylot. Powrót do kraju.

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIE UZALEŻNIONA OD GODZIN LOTÓW

Cena zawiera: Przelot samolotem z bagażem podręcznym 40x30x20, 3 noclegi w Rzymie ze śniadaniami, opieka pilota i przewodnika, transfer z i na lotnisko w Rzymie, środki lokalnej komunikacji, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe.

Cena nie zawiera: Kolacji i innych posiłków.