Andaluzja marzeń….

< Powrót

Andaluzja marzeń….

Termin:

Cena za osobę: od 650 euro + około 350 euro (przelot)

Transport: Samolot

Wylot/wyjazd z:

1 dzień

Przylot do Malagi. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem, Przejazd do Malagi. Zwiedzanie miasta, Malaga jest 570 tys. miastem leżącym nad Morzem Śródziemnym w regionie Andaluzja napołudniu Hiszpanii. To jedno z najstarszych miast Europy jest zamieszkiwane odVIII w. p.n.e. przez Fenicjan, następnie dołączyli Grecy, a od 202 r. p.n.e. we władaniu Rzymian,którzy doprowadzili do intensywnego rozwoju Malacitanum z racji usytuowania na głównym szlaku handlowym. W VI wieku została zajęta przezWizygotów, a od 716 r. do XV w. Malaga była pod władaniem muzułmańskim. W okresie, kiedy Malaga była najważniejszym portem Śródziemnomorskim Półwyspu Iberyjskiego wzniesiono fortecęLa Alcazaba. Po odzyskaniu w 1487 r.Malagi przez katolickich królów Hiszpanii wzniesiono klasztory Zwycięstwa i Trójcy Świętej.Malaga jest dużym portem rybackim i także słynie z wina typu malaga. W mieście tym urodzili się m.in. Pablo Picasso i Antonio Banderas. Przyjazd do hotelu (Granada) zakwaterowanie, kolaja, nocleg

2 dzień

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Granady. W latach 1242-1492 Grenada była stolicą emiratu oraz największym i najbogatszym miastem Płw. Iberyjskiego. W 1523 r. rozpoczęto trwającą200 latbudowęogromnej, bogato zdobionej katedry, zawierającej cenne dzieła sztuki i będącej miejscempochówku królów i władców hiszpańskich. Albaicin to stara dzielnica w klimacie mauretańskim.Alhambra, to warowny komplekspałacowy wzniesiony w XIII w. przez Nasrydów, arcydzieło sztukiarabskiej z nadzwyczajnym bogactwem wnętrz, W godzinach popoludniowych, powrótdo hotelu, kolacja, nocleg.

3 dzień

Sniadanie a nastepnie wyjazd do dawnejstolicy Kalifatu jakim jest Kordoba. Miasto polozone przy rzece Guadalquivir orazu stóp Sierra Morena, slynace z wyrobów skorzanych oraz srebra. W X wieku do publicznego użytku służyło tam wówczas około 300 meczetów, 300 łaźni, 70bibliotek (w tymBiblioteka Al-Hakama posiadająca w swoich zbiorach ponad 400.000 manuskryptów), liczne szkoły oraz 17 uczelni wyższych oraz największyna świecie uniwersytet. Podczas wizyty zobaczymy tam dzielnice trzech kultur religijnych, La Mezquita de CórdobaczyliWielki Meczet w Kordobie częściowo przebudowany na gotycko-renesansowąkatedrę.Jest jedną z najbardziej fascynujących, średniowiecznych budowli w całej Europie. Równie mocno zadziwia pięknem swojej architektury, jak historią związaną z jej budową oraz funkcjonowaniem na przestrzeni przeszło tysiąca lat. Po poludniu powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4 dzień

Sniadanie. Dziś czeka na nas Sevilla, to czwarta pod względem ilości mieszkańców (blisko 700 tys.) metropolia w Hiszpanii. Od wybrzeża Atlantyku dzieli ją około 70 km i panuje tam suchy, gorący klimat. Starówka andaluzyjskiej stolicyjest pod względem powierzchni największa w całym kraju i szósta na Świecie. Jej trzy najważniejsze zabytki (Katedraz wieżąLa Giralda, zespół pałacowyReal AlcázariArchiwum Indiiwpisane sąna listęświatowego dziedzictwa UNESCO. Do największych atrakcji miasta należą również Park Marii Luizy wraz z należącym do niego Placem Hiszpańskim, dawna dzielnica żydowska Barrio de Santa Cruz, stara Fabryka Cygar i Papierosów znana ze słynnej opery Carmen. Tutaj złota Wieża, dwunastokątna , z węższą wieżyczką sześciokątną Torre del Oro , została wzniesiona przez Almohadów w pierwszej połowie XII wieku. Wszystkie statki które wracały z Nowego Świata tu zawijały, a kapitanowie płacili podatki od przywiezionych towarów , co z kolei bogaciło Sewillę. Dzisiaj znajduje się muzeum. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg

5 dzień

Śniadanie, przejazd do Montiila Moriles, zwiedzanie najstarszej winnicy w Hiszpanii oraz degustacja produkowanych trunków. Wieczorem, wyjście na zachwycający pokaz Flamenco wraz z powitalnym drinkiem. Po spektaklu powrot do hotelu, kolacja I nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Nastepnie udamy sie na półwysep wchodzący w głąb cieśniny łączącej Morze Śródziemne z Oceanem Atlantyckim, gdzie znajduje się brytyjskie terytorium zamorskie o pow. 6,55 km2, liczący ok 30 tys. Mieszkańców. Gibraltar to skala strategiczna o wysokosci426 m npm gdziemozna wjechac samochodem jaki kolejka. W 711 r.Arabowie rozpoczęli stąd podbój Hiszpanii, trwający do XV wieku i wznieśli twierdzęMoorish.W 1501 r. terytorium przejęliHiszpanie, jednakpozajęciuprzez Anglików i Holendrów, od1713 r. Gibraltar jest pododwiecznąjurysdykcjąWielkiejBrytanii. Point of Europa jest najbardziejna południe wysunięty z latarniąmorskąTrinity, magazynem wodyNun’s Well oraz pomnikiem ku czci gen. Władysława Sikorskiego i ofiar katastrofy lotniczej 4 lipca 1943 r.Na kolacje I nocleg p We wczesnych godzinach popołudniowych dotrzemy do hotelu na Costa del Sol. Zakwaterownia. Czas wolny, kolacja, nocleg.

7 dzień

Śniadanie, czas wolny na plażowanie. Kolacja nocleg.

8 dzień

Śniadanie, wykwaterownia, przejazd na lotnisko. Wylot do kraju.

(kolejność zwiedzania może ulec zmianie)

Cena zawiera:

- Przelot samolotem z bagażem podręcznym

(możliwa dopłata: 10kg – 300pln, 20kg – 450pln)

- 7 noclegów ze śniadaniami I obiadokolacjami

- Opieka pilota I przewodników lokalnych

- Wieczór flamenco + drink powitalny

- Wszystkie wstępy wg programu

- Ubezpieczenie KL I NNW