Perła Kaukazu – Gruzja

< Powrót

Perła Kaukazu – Gruzja

Termin:

Cena za osobę: od 565 euro + 1100 pln

Transport: Samolot

Wylot/wyjazd z:

Dzień 1 Przelot Kutaisi – Tskaltubo

Przylot na lotnisku w Kutaisi. Spotkanie z przewodnikiem. Nocleg w Tskaltubo.

Dzień 2 Tskaltubo – Bagrati – Uplistsikhe – Gori – Tbilisi

Śniadanie. Zwiedzamy Katedrał Bagrati (1003r) - symbol zjenoczonej Gruzji. W drodze zwiedzamy Uplistsikhe (II tys. p.n.e.) najstarsze skalne miasto na terenie Gruzji i jednego z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku. Postój w Gori - przy muzem J. Stalina. Kolacja w lokalu. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 3 Tbilisi miasto

Śniadanie w Hotelu. Zaczynamy zwiedzać miasta od cerkwi Metechi (XIII w) (stąd rozciąga się piękny widok na Tbiliskie starówki). Dalej jedziemy kolejką linową do twierdzy Narikala (IV w), z której mamy przyjemność zobaczyć fantastyczny widok na całe miasto, a z drugiej strony otwiera się widok na ogród botaniczny. Pieszo kontynuujemy drogę do Abanotubani (znane łaźnie siarkowe). Spacerkiem idziemy wąskimi uliczkami tzw. Szardeni (najbardziej popularna dzielnica w Tbilisi) i do Bazyliki Anczyschati - najstarszej cerkwi miasta (VI w). Kolacja w lokalu. z show programem. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

Dzień 4 Tbilisi – Mtskheta – Kazbegi – Gudauri

Śniadanie. Wyjazd do Mccheta - pierwszą stolicą i absolutnym centrum religijnym Gruzji. Zwiedzamy Monastyr Dżwari (VI w) i Katedrę Sweticchoweli (XI w), gdzie wg: legendzie pochowana jest Szata Chrystusa. Cała Mccheta z jej zabytkami jest na liście UNESCO.Dojazd do miasta Kazbegi - główne miasto w regionie Khewi. Kontynuujemy drogę do Cerkwi Gergeti (XIV w.) 4x4 lok. samochodami. Sama góra Kazbeg (5047m) III w Gruzji szczyt ze względu na wysokość. Kolacja i nocleg w Gudauri.

Dzień 5 Gudauri – Ananuri – Gelati – Kutaisi miasto – Kutaisi / Tskaltubo

Śniadanie. Zwiedzamy twierdzę Ananuri (XVIIw) z przepięknym widokiem na jezioro Żinwali. Zwiedzania miasta Kutaisi także Gelati z trzema cerkwiami i budynkiem Akademii Nauk, gdzie studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i greccy. Kompleks powstał w złotych czasach gruzińskiej monarchii. Jego fundatorem był król Dawid Budowniczy - wpisane na liste w UNESCO. Kolacja i nocleg w Kutaisi/Tskaltubo.

Dzień 6 Kutaisi / Tskaltubo – Batumi miasto – Batumi / Ureki

Śniadanie. Udajemy się nad morzem czarnym do Batumi - czarnomorska perła Gruzji, która fascynuje turystów swoimi widokami na morze i góry. Kolacja i nocleg w Batumi oraz w Ureki - uzdrowisko nad Morzem Czarnym sama plaża – szara, bogate dary natury - mały "aksamitny" piasek, magnetyczny robią Ureki miejscem do wypoczynku i leczenia.

Dzień 7 Ureki / Batumi

Śniadanie. Czas wolny. Kolacja i nocleg w Batumi / Ureki.

Dzień 8 Batumi / Ureki – Kutaisi lotnisko

Śniadanie. O 12:00 Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do Lotniska. Wylot.

Cena obejmuje:

  1. Transport i transfery zgodnie z programem
  2. Przelot (bagaż 40x30x20 I 55x40x23)
  3. Polsko języczny przewodnik
  4. Zakwaterowanie (3x noce w Tbilisi, 2x noce w Tskaltubo, 1x noce w Gudauri, 1x noce w Batumi)
  5. Wyżywienie HB (7 x śniadania, 1 x obiad, 6 x kolacja)

Bilety wstępu do zwiedzających obiektów: Upliscyche, Kolejka w Tbilisi

1 x Degustacja 2 rodzaj wina i czaczy w Welistsiche

4x4 Przejazd w Kazbegi

1 Butelka wody mineralnej codziennie dla każdej osoby

Ubezpieczenie

Cena nie obejmuje:

Napoi alkoholowych podczas posiłku

Napiwki dla kierowcy i przewodnika (ok 5 euro/os za cały pobyt)

(OFERTA BIURA ZEWNĘTRZNEGO)