Z widokiem na Etnę - Sycylia

< Powrót

Z widokiem na Etnę - Sycylia

Termin:

Cena za osobę: 3000 pln + 250 euro

Transport: Samolot

Wylot/wyjazd z: Katowice

1 Dzień spotkanie na lotnisku w Pyrzowicach, wylot z Pyrzowic do Katanii na Sycylii, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

2 Dzień śniadanie, plażowanie, odpoczynek na plaży i na basenie , obiadokolacja, nocleg.

3 Dzień śniadanie, przejazd na punkt widokowy wulkanu ETNA - najwyższego i najbardziej czynnego wulkanu Europy. Wulkan Etna jest jednym z największych wulkanów na świecie i jest widoczny z odległości nawet 250 km. Przejazd na wysokości 1900 m, spacer wokół jednego z kraterów oraz degustacja miodów, nalewek i słodkości. Następnie przejazd do TAORMINY – jednego z najbardziej urokliwych starych miast Sycylii, luksusowego kurortu, położonego na zboczu góry Monte Tauro nad Morzem Jońskim, spacer po mieście, zobaczymy m. in Corso Umberto - główną ulicę miasta, starówkę, Pałac Corvaja, Piazza del Duomo, dobrze zachowany Teatr Grecki z III w. p.n.e. z przepięknym widokiem na Zatokę, ruiny zamku górującego nad miastem i Plac Vittorio Emanuele. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 Dzień śniadanie, wycieczka do SYRAKUZ - miasta słynnego Archimedesa - spacer po Ortigii, świątynia Apollina z VI w p.n.e., Plac Archimedesa – to właśnie w Syrakuzach słynny uczony wykrzyknął słynne „Eureka” kiedy sformułował prawo określające siłę wyporu, Piazza Duomo. Czas wolny. Przejazd do NOTO - urokliwego miasteczka położonego na południu wyspy, którego zabudowania są w kolorze miodowym. Spacer po mieście słynnym ze wspaniałej barokowej architektury pałaców i kościołów. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 Dzień śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do CEFALU - jednego z najpiękniejszych włoskich miasteczek, położonego urokliwie nad morzem, z majestatyczną skałą fortecą i cudowną Katedrą z 1131 r, starym portem z kolorowymi łódkami rybaków. Czas wolny oraz możliwość plażowania. Przejazd do hotelu w Palermo, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 Dzień śniadanie. Wyjazd do MONREALE - zwiedzanie Katedry Normańskiej o przepięknych mozaikowych dekoracjach wnętrza oraz spacer malowniczymi uliczkami miasta. Wjazd na wzgórze Monte Pellegrino - gdzie znajduje się Sanktuarium św. Rozalii z 1625 r, wzniesione w miejscu, w którym znajdowała się pustelnia świętej - patronki miasta i z którego roztacza się przepiękna panorama Palermo. Następnie przejazd do PALERMO, zwiedzanie miasta - m.in. Katedra – pierwotnie gotycka, dziś łącząca różne style architektoniczne, zachwyci każdego turystę, z zewnątrz robi imponujące wrażenie, Fontanna Pretoria, Plac Quatro Canti, Teatro Massimo. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 Dzień Śniadanie. Przejazd na plażowanie w okolicach Palermo - na słynną plażę Mondello. Chętni mogą zostać w Palermo na indywidualne smakowanie tego miasta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 Dzień śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Katanii miasta św. Agaty, zbudowanego z kamienia wulkanicznego. Zwiedzanie: Plac Katedralny, Katedra św. Agaty z relikwiami patronki, ratusz miejski, Fontanna Słonia, ruiny teatru rzymskiego z II wieku p.n.e. i greckiego amfiteatru, spacer po Via Etnea – najdłuższa ulica nie tylko w Katanii, lecz także na Sycylii, wybrukowana bazaltem z Etny, pełniąca funkcje salonu miasta, czas wolny na kawę i spróbowanie lokalnych słodkości m.in. minne di Sant’Agata – ciasteczek świętej Agaty czy słodkiej cannoli siciliani. transfer na lotnisko w Katanii, wylot do Polski, zakończenie wycieczki .

CENA OBEJMUJE: ✓ przelot samolotem linii WIZZAIR Pyrzowice– Katania – Pyrzowice ✓ opłaty lotniskowe, bagażowe WIZZ PRIORITY 2 sztuki bagażu podręcznego w cenie w tym 10 kg/os (bagaż rejestrowany 20 kg płatny dodatkowo 300 zł) ✓ zakwaterowanie 7 noclegów łącznie (4 noclegi okolice Taorminy/Katanii + 3 noclegi w Palermo) -hotele 3 * - pokoje 2os z łazienkami ✓ wyżywienie : 2 posiłki dziennie + woda do obiadokolacji ✓ wycieczki uwzględnione w programie: Etna+Taormina+Syrakuzy+Noto+Monreale+Palermo+Cefalu, Katania / - wraz z z kosztem biletów, lokalnych przewodników ✓ zestaw słuchawkowy tour guide ✓ lokalny transport (transfery) + realizacja programu/wycieczek uwzględnionych w programie ✓ opiekę pilota ✓ ubezpieczenie KL 25 000 EUR z rozszerzeniem o choroby przewlekłe (z rozszerzeniem o Covid19), NNW 20000 PLN /SIGNAL IDUNA/ ✓ obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy ✓ podatek VAT

CENA NIE OBEJMUJE: - dla chętnych ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (przy podpisaniu umowy – PRZY ZAPISIE I WPŁACIE ZALICZKI , polisa musi być założona do 7 dni) – koszt 5 % wartości wycieczki , wariant 7 % - z rozszerzeniem przy chorobach przewlekłych - świadczeń nie wymienionych w ofercie - serwisu plażowego (opłata lokalna) - dodatkowych napoi do obiadokolacji