Maroko

< Powrót

Maroko

Termin:

Cena za osobę: od 850 euro + 1400 pln

Transport: Samolot

Wylot/wyjazd z: Katowice/Kraków

1 dzień Lotnisko Malaga

Przejazd do hotelu w Algeciras, zakwaterowanie, kolacja, nocleg

2 dzień ALGECIRAS – CEUTA – TANGER – FEZ

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie a następnie przejazd do Portu w Algeciras. Przeprawa promowa trwajaca ok 1 godziny. Następnie przejazd autokarem w stronę Fezu, po drodze panoramiczne zwiedzanie Tangeru z postojem na Przyladku Spartel gdzie w okolicy można skorzystać z przejażdzki na wielbłądzie. Kolejnym miejsciem przy którym sie zatrzymamy będa Groty Herkulesa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3 dzień TANGER –FEZ

Śniadanie i wyjazd do najstarszego miasta w Królestwie, gdzie można zwiedzić najpiękniejszą i najstarszą Medynę, wpisaną przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa. Jest to pierwsze miasto kultu muzułmańskiego w Maroko, znane ze swoich Suków, Mellah (dzielnicy żydowskiej), siedmiu drzwi Pałacu Królewskiego. Odwiedzimy dzielnice rzemieślników, garbarzy brązu, skóry, djellabas i kaftanów itp.Czas wolny i powrót do hotelu. Reszta popołudnia jest wolna. Kolacja i nocleg.

4 dzień FEZ-CASABLANCA-MARRAKECH CASABLANCA,

Śniadanie, zwiedzanie kosmopolitycznego miasta szerokich alei. Jest to największe miasto w kraju i drugie co do wielkości (pod względem liczby ludności) na kontynencie afrykańskim po Kairze. Po przyjeździe udamy się na panoramiczną wycieczkę z czasem wolnym na zwiedzanie (opcjonalnie) wnętrza Wielkiego Meczetu Hassana II, imponującego ze względu na swoje rozmiary. Czas na obiad i kontynuacja wycieczki do MARRAKESZU. Przyjazd do hotelu, rozdanie pokoi, obiadokolacja i zakwaterowanie.

5 dzień MARRAKECH

Śniadanie w hotelu i zwiedzanie miasta z przewodnikiem, które rozpocznie się w Gran Palmeral, gdzie można przejechać się dromaderem. Kontynuujemy zwiedzanie przez Ogrody Menara i wejdziemy przez starą część miasta, zwiedzimy zewnętrzne mury Koutubia i piękny Pałac ówczesnego premiera. Dotrzemy do Grand Socco, gdzie odbędziemy fascynujący spacer po tej otwartej medynie z jej licznymi bazarami i dzielnicami rzemieślniczymi, wejdziemy również do apteki berberyjskiej i zakończymy wizytę na słynnym placu D'Jamaa El Fna, aby odkryć zaklinacze węży, pytony itp. Wolne popołudnie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja

6 dzień MARRAKECH-RABAT

Śniadanie w hotelu i wyjazd do Stolicy Królestwa, RABATU, gdzie po przyjezdzie do centrum miasta zadysponujemy czasem wolnym na lunch. Po zakończeniu rozpoczniemy wizytę z naszym lokalnym przewodnikiem, pod zewnętrzną część Pałacu Królewskiego, Mauzoleum Mohameda V, Tour Hassan, siostrę Koutubia i Giralda. Zwiedzanie zakończymy w pięknej Kasbah Piratów i Oudayas. Przejazd do hotelu, rozdanie pokoi, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień RABAT-TETOUAN-CEUTA - MALAGA

Po śniadaniu wyjazd do miasta TETOUAN, dotarcie do Placu Primo de Rivera, gdzie rozpoczniemy pieszą wycieczkę po mieście aż do Placu Hasana II, gdzie znajduje się Pałac Królewski, kontynuując naszą wizytę przez zakamarki i wąskie uliczki, które składają się na Medynę, bez wątpienia jedną z najpiękniejszych w Kraju. Wolny czas do wejścia na pokład promu do Algeciras. FAST Ferry (1h) do Algeciras a nastepnie przeplyniecie na Costa del Sol i przejazd do hotelu, zakwatrowanie i kolacja.

8 dzień MALAGA – COSTA DEL SOL

Śniadanie I czas wolny na plażowanie. Nastepnie wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko w Maladze I wylot do kraju

Cena zawiera:

  • Przelot z bagażem 10kg (możliwość dokupienia bagażu 20kg - 500pln)
  • Hotel z wyżywieniem HB
  • Wszystkie bilety wst. zawarte w programie
  • Pilot
  • Lokalny przewodnik
  • Transport miejscowy (autokar/prom)